DIVADLO CROCUS


Práve vďaka koncepcii tradičného a moderného sa deti do rozprávok aktívne zapájajú. Rozprávky sú totiž tematicky prispôsobené súčasnému jazyku i témam deťom známym. Divadlo tak svojou tvorbou reflektuje výnimočné spracovanie európskeho moderného divadla pre deti. Lišiaci Dolar a Bingo


PREMIÉRA 2020

O líškach sa už veľa napísalo. Spoznajte však túto jedinečnú lišiacku dvojicu a o zábavu máte postarané. Dolar - lišiak čitateľ, miluje literatúru a sníva o ceste do romantického Paríža, snaží sa prekonať svoj veľký strach, no radšej doma v bezpečí. Bingo - neodolateľný sveták, lišiak cestovateľ a dobrodruh. Nenechajte si ujsť komický muzikálový príbeh súčasného európskeho divadla z dielne Crocus Theatre.  Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ.  


Kačky Rapotačky


PREMIÉRA 2018

 

Rozprávková komédia pre deti. Komický i poučný príbeh o dvoch kačkách, ktoré cez svoju nevedomosť odhaľujú pravdu o zdravom jedle, životnom štýle, ochrane prírody, o užitočnosti výdobytkoch techniky, separovaní odpadu a napokon aj o skutočných ľudských hodnotách. Interaktívna komická rozprávka je vtipná, poučná a aktuálna. Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ.  

 
 


Úspešná muzikálová rozprávka nášho divadla sa opäť vracia na divadelné dosky Kačky Rapotačky s témou globálneho otepľovania sa deťom predstavia už od augusta 2021.
A čo viac? Jedno zo spomínaných prekvapení, z rozprávky bude aj kniha!!! už túto zimu sa môžu deti začítať do vtipných dobrodružstiev káčera Šanona a kačky Coco.

Ilustrácie Nicol Želtvayová @vesmir_nicky
Projekt podporili Ministerstvo kultúry SR, Crocus Theatre


Pozor, pristávame !


PREMIÉRA 2019

Estrádny príbeh pre deti.

Pár poštových holubov, ktoré premýšľajú, či sa venujú naozaj tomu správnemu povolaniu. Zisťujú, aké schopnosti je potrebné mať pri iných povolaniach a či by sa mohli zúčastniť nejakého pracovného pohovoru. Kabaretná elegancia choreografií i kostýmov a milé detské spracovanie príbehu, tvorí krásny estrádny príbeh pre detského diváka. Rozprávka je preplietaná mnohými piesňami o povolaniach a určite nadchne myšlienkou: ,,Čím budem ja?" nejedného diváka.


O čižmárovi Barnabášovi


PREMIÉRA 2018

Muzikálová rozprávka O čižmárovi Barnabášovi, má prvky klasickej rozprávky s ľudovými motívmi. Veselé piesne sprevádzajú celý príbeh o tom, ako  chcel otec Barnabáš pre svoju dcéru ženícha zohnať aj ho obuvníckemu remeslu priučiť. Čo sa však stane, ak si miesto dcéry, líška príde po veno? Rozprávka aj o tom, aké je dôležité hovoriť pravdu, dôverovať si a tak sa spoločne všetko hravo zvládne. Dokonca sa zamyslíme nad dôležitosťou remesiel a možno aj nad svojim budúcim povolaním.


Ako sa čertík pomocníkom stal


PREMIÉRA 2019

Mikulášska edícia


Aj vy ste rozmýšľali, prečo vždy s Mikulášom chodieva anjel i čert? V našej rozprávke sa to dozviete. Príbeh inšpirovaný legendou o sv. Mikulášovi. Rozprávka o čertíkovi, ktorý sa stane pomocníkom uja Mikuláša. K tejto rozprávke si môžete objednať aj  návštevu Mikuláša, anjela a čerta. Detičky Mikulášovi zaspievajú milé pesničky a krásne básničky. Mikuláš s anjelom a čertom si s deťmi urobia krásne fotografie a postarajú sa o neopakovateľný predvianočný zážitok.  


Bublifuk


PREMIÉRA 2017

Rozprávka o nezbednom čertovi Bublifukovi, ktorý do čertovskej školy nechodil a neplechu potom v dedine narobil. Že sa musia aj čerti učiť, sa dozviete v našej veselej čertovskej rozprávke Bublfiuk. Muzikálová rozprávka je nielen vtipná, ale tiež poučná, čert Bublifuk zistí, že klamať sa ani čertom nevypláca a musí sa stať čertovsky dobrým žiakom. Podarí sa mu to? Neváhajte a pozrite si to v našom príbehu.


Kúzelný Félix


PREMIÉRA 2017

Veselá muzikálová rozprávka o kúzelnom Félixovi, ktorý chce neposlušného princa premeniť na najlepšieho kráľa na svete. Rozprávka je veselá, vtipná i poučná. Princ Oriom sa naučí, že len dobrom sa dá dobro vykonať. Naše predstavenie je interaktívne a spoločne s detským divákom dotvárame príbeh, ktorým nás sprevádza hlavný hrdina Kúzelný Félix. Rozprávka je vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ.


Žabiak Žofre 


PREMIÉRA 2016

Muzikálová rozprávka. Žabiak Žofre sa rozhodne, že si splní svoj najväčší sen, aj keď ho od toho všetci odhovárajú. Na svojej ceste za veľkým snom, sa stane niečo, čo vôbec nečakal. Žabacie dobrodružstvo sa môže začať, pretože žabací život je rovnako nevyspytateľný, ako ten náš. Rozprávka je veselá, vtipná i poučná. Rozprávka je vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ.


Ježibabkovci


PREMIÉRA 2017

V príbehu vystupuje rodina Ježibabkovcov, ktorá si žije svoj život možno bláznivo, ale romanticky. Postavy sú síce Ježibaby, no v modernom, súčasnom svete. Podnikajú, deti chodia do školy a rodičia naplno využívajú všetky Ježibabovské technické výdobytky. Všetko by vyzeralo dokonalo, avšak, čert nikdy nespí, a preto aj v tejto rozprávke sa čosi popletie, aby sa to mohlo naspäť rozpliesť. Nenechajte si ujsť príbeh sympatickej Ježibaby a Ježideda, ich dvoch detí Bonifácie a Bonifácka. Žeby v príbehu ešte niekto chýbal? Presvedčte sa sami návštevou nášho predstavenia a nechajte sa prekvapiť.


Ježibabkovci    alebo    Popletené kúzla


 

PREMIÉRA 2016

V príbehu vystupuje rodina Ježibabkovcov, ktorá si žije svoj život možno bláznivo, ale romanticky. Postavy sú síce Ježibaby, no v modernom, súčasnom svete. Podnikajú, deti chodia do školy a rodičia naplno využívajú všetky Ježibabovské technické výdobytky. Všetko by vyzeralo dokonalo, avšak, čert nikdy nespí, a preto aj v tejto rozprávke sa čosi popletie, aby sa to mohlo naspäť rozpliesť. Nenechajte si ujsť príbeh sympatickej Ježibaby a Ježideda, ich dvoch detí Bonifácie a Bonifácka. Žeby v príbehu ešte niekto chýbal? Presvedčte sa sami návštevou nášho predstavenia a nechajte sa prekvapiť.Maska


dramaturgia: Karol Horák
réžia: Zanni Saffron

,,Svet zanechávam silným,

zanechávam ho bohatým,

zanechávam ho odvážnym,

chytrým aj ľstivým,

tým, ktorí budujú,

víťazom,

vám,

váš je

tento svet,

ktorý už nie je môj. 

Moja jediná vina je,

že som prehral.

Exit."

Experimentálne divadelné predstavenie na námet hry Desať prikázaní podľa Hessa. Téma je vytvorená aj ako videoart. 

 

Medea


réžia: Jozef Adamovič
dramaturgia: Karol Horák

 

,,Prečo až do Kolchidy priplávala loď,

čo skôr sa mala rozbiť v morskej úžine.

Prečo sa v lese zrútil pod sekerou smrek

a poskytol tak veslá rukám hrdinov,

keď cez more šli zlaté rúno ukradnúť

pre Pelia? Veď moja pani Médea

by sotva zašla k hradbám Iólku,

Slepá tou divou láskou k Iásonovi,

a muža svojho podoprela vo všetkom verne

-niet iste blaženejších ľudí na svete,

ako sú manželia čo žijú v súlade.

Žiaľ putá lásky teraz trhá nenávisť.

Iáson zradil ženu vedno s dietkami

a oženil sa s dcérou kráľa Kreonta,

ktorý tu nad Korintom vládne dlhý čas."

,,Naštudovala som hru Árpáda Gӧncza Dnešná Médeia, v roku 2008, v réžii Jozefa Adamoviča, pričom túto inscenáciu si udržujem na repertoári už niekoľko rokov. Režisér sa zameral na psychológiu ženskej postavy. Celý jej tragický osud, postupné samozničenie Médey a jej života, bol hlavný problém, ktorý sa snažil režijne zachytiť. Úprava textu, či scény bola prispôsobená tak, aby sa tieto udalosti odohrali časovo jedna za druhou - akoby Medea každou situáciou, či replikou, stála o schod nižšie k hrobu, teda psychickému i fyzickému zničeniu. Kostýmy a rekvizity ostali v náznaku, z hľadiska režijnej koncepcie je všetka pozornosť sústredená na psychológiu postavy. Predstavenie je situované do menších, až nejaviskových priestorov, kde divák má väčšiu šancu ponoriť sa do príbehu a do ,,duše" tejto ženy."


herečka Zanni Saffron 
 

Miniatúrne tragédie ZANNI SAFFRON Akademický Prešov 2021 a beseda s protagonistkou. 

Herečka Zanni Saffron je pravidelnou účastníčkou Akademického Prešova už od roku 2013. Je predstaviteľkou psychologického herectva, z hereckej školy Jozefa Adamoviča. Mali sme ju možnosť vidieť vo viacerých hrách. Posledné roky nám ponúkla okrem vlastných hereckých stvárnení aj workshopy o hereckých technikách, či už súboru vlastného divadla alebo prácu s rôznymi hereckými skupinami. V tomto roku prepojila svoju monodrámu, v réžii Jozefa Adamoviča s workshopom pohybového divadla, ktorý vedie (tak ako aj svoju pedagogickú činnosť) v intenciách Adamovičovej hereckej školy. Spája tak viacero hereckých techník, od francúzskej hereckej školy J.L. Barraulta, cez Stanislavského a Mejerchoľda - Biomechaniku, cez metódu americkej školy Lee Strasberga. Okrem predstavení sa uskutočnila aj beseda s protagonistkou, diskusiu viedol prof. PhDr. Karol Horák, CSc.


Gasterbeiterka


autor a réžia: Karol Horák

art project 

hudba: Peter Tomi 

obraz a zvuk: František Franko

 
 
 

Projekt multimediálneho divadla v réžii Karola Horáka, je tvorivým a podnetným experimentom. Na Akademickom Prešove v roku 2014, sa predstavil prešovským amatérskym hercom, ako jedna zo základných čŕt súčasného divadla, a to možnosť vizuálnej komunikácie v divadelnom priestore.