Bc. Nicol Želtvayová


Ilustrátorka projektov Vydavateľstva Crocus


Vyštudovala som žurnalistiku na bakalárskom stupni na Univerzite Komenskeho v Bratislave. V štúdiu plánujem pokračovať aj naďalej. Vo svojom voľnom čase rada kreslím ilustrácie a GIFy, ktoré sú už dnes veľkou súčasťou sociálnych sietí. Tvorila som ich aj pre známe značky, napríklad: Oxywater, Oxyaadict, Včelobal, VitaVape, Chirkoz Medical Clinic a iné. Umelecký projekt vesmir_nicky som si vytvorila, približne v apríli 2020. Do novembra som si kreslila len pre zábavu a radosť, svoje ilustrácie som zverejňovala na sociálnej sieti Instagram. V novembri prišli prvé objednávky na personalizované ilustrácie. V marci 2021 som začala tvoriť pre značky GIFy, do júla som ich vytvorila približne 150.

Ku kresleniu mám blízko už od malička, keďže som chodila na ZUŠku, na ktorú veľmi rada spomínam a ozaj ma naučila mnoho. Okrem ilustrácií sa venujem aj žurnalistike, tvorbe reportáži, keďže som študovala na Súkromnej škole umeleckého priemyslu filmovej v Košiciach, v odbore masmediálna tvorba. Pred časom som sa umiestnila na druhom mieste v Mobil Feste s reportážou o bývalom obchodnom dome Prior v Košiciach, ktorý organizovala už spomínaná SŠUP Filmová.

Teším sa, že môžem tvoriť pre Divadlo Crocus, keďže pred rokmi som divadlom veľmi žila. Navštevovala som rôzne predstavenia a sledovala som divadelné dianie na Slovensku. Verím, že sa Vám moje ilustrácie budú páčiť a prinesú Vám radosť.


KONTAKT
http://www.vesmirnicky.sk/

  • V Crocus Theatre pôsobí od roku 2021
Tvorba
Ilustrácia rozprávkovej knižky Kačky Rapotačky 2021