PODUJATIA PRE ŠKOLY

podujatia pre materské, základné, stredné, vysoké školy a pedagógov


Práve vďaka koncepcii tradičného a moderného sa deti do rozprávok aktívne zapájajú. Rozprávky sú totiž tematicky prispôsobené súčasnému jazyku i témam deťom známym. Divadlo tak svojou tvorbou reflektuje výnimočné spracovanie európskeho moderného divadla pre deti. V tejto 7.divadelnej sezóne pre Vás uvádzame nasledujúci repertoár. 


PODUJATIA PRE MATERSKÉ ŠKOLY a I.st. ZÁKLADNÝCH ŠKÔL


NOVINKA PREMIÉRA JÚN 2023


V rámci projektu TVORím vznikla nová rozprávka. Muzikálová rozprávka Meda, včelia kráľovná v sebe skrýva tajomstvo starovekého Egypta. Putovaním do minulosti tejto záhadnej krajiny zisťujeme jej odkaz pre súčasnosť. Meda, bola včelou kráľovnou Dolného Egypta aj so svojim tekutým zlatom - medom. Starovekí Egypťania dlho pátrali po pôvode medu, ktorý nazývali aj hojivý zázrak či elixír života. Vtedy ešte netušili, že nie len včela je zo života hmyzu kráľovnou. tých užitočných a hodných obdivu je omnoho viac. Že by sa aj vo vás ozvala zvedavosť a túžba po poznaní? S našou novou rozprávkou plnou hudby, spevu a tanca sa toho dozviete mnoho a navyše sa určite zabavíte. tešíme sa na vás!

Trvanie: 45 minút.
Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.


Pesničková promenáda 

 

NOVINKA PREMIÉRA FEBRUÁR 2023


Pesničková promenáda je program pre deti MŠ a I.st. ZŠ. Ide o veselé pesničkové turné. Interaktívny koncert šťastného šaša Félixa, známej z rozprávky Kúzelný Félix. Šaško nás pozýva na jeho koncerty, ktoré má po celom svete. Navštívte spolu s ním všetky kontinenty a spoznávajte krajiny spolu s piesňami, ktoré si pre vás pripravil. Zaujímavá cesta okolo sveta, na ktorej si môžete spievať, tancovať a objavovať. V pesničkovej promenáde zažijete veľa smiechu a zábavy. Tak šup, šup, koncerty začínajú! 

Trvanie: 45 minút.
Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.

Čižmy pána Barnabáša

 

Vhodná pre deti od 4 do 12 rokov. 

Trvanie: 45 minút.


Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.
NOVINKA PREMIÉRA APRÍL 2023

Muzikálová rozprávka O čižmárovi Barnabášovi, má prvky klasickej rozprávky s ľudovými motívmi. Veselé piesne sprevádzajú celý príbeh o tom, ako  chcel otec Barnabáš pre svoju dcéru ženícha zohnať aj ho obuvníckemu remeslu priučiť. Čo sa však stane, ak si miesto dcéry, líška príde po veno? Rozprávka aj o tom, aké je dôležité hovoriť pravdu, dôverovať si a tak sa spoločne všetko hravo zvládne. Dokonca sa zamyslíme nad dôležitosťou remesiel a možno aj nad svojim budúcim povolaním.


Kocúr Muro

Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ. Trvanie: 45 minút.
Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.


NOVINKA PREMIÉRA SEPTEMBER 2022


Kocúr Muro je jedinečný kocúr svojho druhu. Dokonca jeho pán chodí do práce, len aby ho uživil, susedov pes Žolík spí cez víkend o niečo dlhšie, len aby sa Murovi ušlo z jeho obeda. Teda takto to vidí Murko. Aký je v skutočnosti život domáceho kocúrika, ktorý si myslí, že je vyšľachtený na leňošenie a sledovanie televízie? No najmä, čo tento kocúrik urobí, ak sa stretne s divým kocúrom Dariánom? Zaujíma vás to? Tak potom si určite nenechajte ujsť veselú muzikálovú rozprávku plnú tanca a zábavy.


Gepardie speváčky

 

Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ. Trvanie: 45 minút.
Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.


NOVINKA  PREMIÉRA APRÍL 2022Hudobná rozprávka z prostredia africkej savany vás zaujme svojím pútavým príbehom a skvelými piesňami. Najrýchlejšie zvieratá na svete, majú v našom príbehu aj obrovský vzťah k hudbe, spevu a tancu. Ak sa chcete pridať na gepardiu cestu okolo sveta, spoznať zaujímavé krajiny i tradície, neváhajte a poďte s Bejby a Dolly, ich novovzniknutou kapelou ,,Gepardie speváčky" na svetové turné! 


Kačky Rapotačky

 

Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ. Trvanie: 45 minút.
Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.


PREMIÉRA FEBRUÁR 2018Rozprávková komédia pre deti. Komický i poučný príbeh o dvoch kačkách, ktoré cez svoju nevedomosť odhaľujú pravdu o zdravom jedle, životnom štýle, ochrane prírody, o užitočnosti výdobytkoch techniky, separovaní odpadu a napokon aj o skutočných ľudských hodnotách. Interaktívna komická rozprávka je vtipná, poučná a aktuálna. 


 

AUTORSKÝ TÍM


Autor Zanni Saffron

Réžia Zanni Saffron, William Saffron

Dramaturgia Mawillton

Choreografia Bibiána Bačová

Hudba Peter Tomi


Účinkujú 

Kačka Coco  Zanni Saffron
Káčer Šanon    Mawillton 
Lišiaci Dolar a Bingo

Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ. Trvanie: 45 minút.
Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.

PREMIÉRA JANUÁR 2020


O líškach sa už veľa napísalo. Spoznajte však túto jedinečnú lišiacku dvojicu a o zábavu máte postarané. Dolar - lišiak čitateľ, miluje literatúru a sníva o ceste do romantického Paríža, snaží sa prekonať svoj veľký strach, no radšej doma v bezpečí. Bingo - neodolateľný sveták, lišiak cestovateľ a dobrodruh. Nenechajte si ujsť komický muzikálový príbeh súčasného európskeho divadla z dielne Crocus Theatre.  


VIDEOPRÍBEH LIŠIACI DOLAR A BINGO !

Z rozprávky Lišiaci Dolar a Bingo uvidíte aj videopríbeh na našom YouTube Crocus Theatre už v januári 2023. Natáčanie sme realizovali aj v spolupráci s Detskou železnicou Košice.


MIKULÁŠSKA ROZPRÁVKA

ČERTOVSKÉ DEDIČSTVO
 

V TOMTO ROKU SA MÔŽETE TEŠIŤ AJ NA MIKULÁŠSKU JAZDU NA VLÁČIKU DETSKEJ ŽELEZNICE KOŠICE, SAMOZREJME AJ S NAŠIM ZÁBAVNÝM ČERTÍKOM BUBLIFUKOM, MILÝM ANJELIKOM A MIKULÁŠOM :) 

Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ. Trvanie: 45 minút.
Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.


PREMIÉRA DECEMBER 2022


Komická rozprávka s pesničkami, plná zábavy a drobných čertovín. To je rozprávka o známom čertovi Bublifukovi z Crocus Theatre. Ten totižto každoročne sprevádza Mikuláša spolu s anjelom. Že je čertovským pomocníkom o ňom už vieme, čo však vymyslel tento rok? Pozrite sa ako naložil so svojim čertovským dedičstvom.

AUTORSKÝ TÍM


Autor Zanni Saffron
Réžia Zanni Saffron
Asistent réžie William Saffron
Dramaturgia William Saffron
Hudba Peter Tomi

ANJELIK                          Kristína Jacková
ČERTÍK BUBLIFUK   Zanni Saffron
MIKULÁŠ                        William Saffron


AKO SA TVORÍ ROZPRÁVKA

WORKSHOP

Autorský projekt Crocus Theatre, vytvorený pre deti a mládež.  Cena sa odvíja od počtu žiakov. Trvanie: 60 minútWorkshop je určený žiakom I.st. ZŠ. Žiaci sa v krátkej interaktívnej prednáške rýchlo zorientujú v základných teatrologických pojmoch. Vyskúšajú si jednotlivé ,,divadelné" povolania a vytvoria spoločne celý proces - Ako sa tvorí rozprávka - od autorovho nápadu v knihe, cez prepis do dramatickej formy, vytvorenie kostýmov, kulís, réžie a napokon aj hereckých výkonov či divadelnú kritiku.
Darčekom pre všetkých je aj rýchlokurz Ako získať dokonalý rečový prejav.

 

PODUJATIA PRE  II.st. ZÁKLADNÝCH ŠKÔL A STREDNÉ ŠKOLY


MONODRÁMA MONROE

Vhodná pre II.st. ZŠ a SŠ. Trvanie: 50 minút.
Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.


Premiéra APRÍL 2022

monodráma/činohra


Príbeh Normy Jeane Baker. O jej životnom osude, rodinnom prekliatí, ktorému verila až do smrti. Ak sa neodpútame od našich strachov a bolestí z minulosti, budú sa nám neustále pripomínať pri všetkom do čoho sa pustíme. Môžeme utiecť kamkoľvek, pred sebou však neujdeme.
Autorské spracovanie príbehu Normy Jeane nemá životopisný charakter, je skôr inšpiráciou príbehu hviezdnej ikony a jej tragického pádu. Zámerom je zobrazenie vnútorného sveta Marilyn, ako Normy Jeane v čase, keď ju pri živote držal jej veľký sen, ktorý sa paradoxne stal jej vlastnou záhubou. Celým príbehom sa nesie motív opúšťania.


K predstavenie je možné si doobjednať aj besedu s tvorcami v trvaní 30 minút. 

 

PRIAMO V DIVADLE

workshop 

Cena sa odvíja od počtu žiakov. Trvanie 60 minút.

Workshop je určený žiakom II.st. ZŠ, stredoškolákom, ale tiež vysokoškolákom. Hlavnou témou je divadelná komunikácia a malým darčekom je ešte rýchlokurz Ako získať dokonalý rečový prejav. Obsahom workshopu je ukážka rôznych žánrov divadelných predstavení a beseda s protagonistami o príprave predstavenia, naštudovaní a následných realizáciách.


KURZY PRE PEDAGÓGOV


MOJE JA V KOMUNIKÁCII

Crocus Theatre sa venuje výchove a vzdelávaniu, najmä v oblasti umenia, ale tiež komunikácie. Kurzy sú určené pre verejnosť, či už komunikačné kurzy pre pedagógov, manažérov, kde si môžu zdokonaliť svoj rečový prejav a naučiť sa správnej technike hovorenia pred ľuďmi, zbaviť sa stresu, trémy, ale i častých problémov s hlasivkami.


KOMUNIKÁCIA


Moje JA v komunikácii - workshop, kde sa dozviete nie len, ako hovoriť na verejnosti, ale tiež ako hovoriť bez stresu a trémy! Aby bola pre Vás Vaša prezentácia vždy príjemným zážitkom.

Kurz zameraný najmä na vystupovanie na verejnosti, aj na to, ako si poradiť s prípravou textu, slova a vytvoriť pútavú a skvelú interpretáciu. Diváci z Vás budú nadšení :)

Kurz môže nadväzovať na kurz Sila slova. Je to vyšší level práce so slovom a predvedením na verejnosti.


SILA SLOVA

KOMUNIKÁCIA


V kurze SILA SLOVA sa naučíte základy hlasovej a rečovej techniky. Základ pre silný a sebavedomý hlas, ktorý nemá problém s častým zachrípnutím či dokonca stratou hlasu. Aj keď tieto problémy u Vás pretrvávajú už dlhodobejšie, je možné ich upraviť, zmierniť, alebo sa ich aj celkom zbaviť práve správnym používaním hlasu.

Vyskúšate si správnu prácu s hlasom a slovom. Tiež základy vystupovania na verejnosti, aj to ako sa celkom zbaviť trémy.
Či už sa prihlásite na skupinový, alebo individuálny kurz, účastníkom sa venujeme jednotlivo, pretože každý z nás je iný a práca s našim JA si vyžaduje plné zainteresovanie sa práve na konkrétnu príčinu a jej odstránenie.

Na tento kurz nadväzuje - worskhop Moje JA v komunikácii. Po absolvovaní kurzu SILA SLOVA získavate na kurz Moje JA v komunikácii automaticky 10% zľavu.

Práca s našim JA si vyžaduje cvik. Na kurzoch Vám dáme návod ako na to, vyskúšate si to, a niekoľkokrát si veci precvičíte - veríme, že Vám to pôjde naozaj skvele. Avšak po kurze je potrebné na seba nezabúdať a neustále sa zdokonaľovať. Cvičenia, ktoré si od nás odnesiete, sú jednoduché a dajú sa precvičovať takmer kdekoľvek a kedykoľvek.