PODUJATIA PRE ŠKOLY

podujatia pre materské, základné, stredné, vysoké školy a pedagógov

Práve vďaka koncepcii tradičného a moderného sa deti do rozprávok aktívne zapájajú. Rozprávky sú totiž tematicky prispôsobené súčasnému jazyku i témam deťom známym. Divadlo tak svojou tvorbou reflektuje výnimočné spracovanie európskeho moderného divadla pre deti.Gepardie speváčky

Dolly a Babetta


NOVINKA

Premiéra 4. APRÍL 2022

Hudobná rozprávka z prostredia africkej savany vás zaujme svojím pútavým príbehom a skvelými piesňami. Najrýchlejšie zvieratá na svete, majú v našom príbehu aj obrovský vzťah k hudbe, spevu a tancu. Ak sa chcete pridať na gepardiu cestu okolo sveta, spoznať zaujímavé krajiny i tradície, neváhajte a poďte s Bejby a Dolly, ich novovzniknutou kapelou ,,Gepardie speváčky" na svetové turné! 


Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ. Trvanie: 45 minút.

Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov.

 

Autor Zanni Saffron

Réžia Zanni Saffron, Mawillton

Dramaturgia Mawillton

Choreografia Bibiána Bačová/ Zanni Saffron

Hudba Peter Tomi


Účinkujú

Gepard Babetta  Kristína Jacková 
Gepard Dolly        Zanni SaffronAutor Zanni Saffron

Réžia Zanni Saffron, Mawillton

Dramaturgia Mawillton

Choreografia Bibiána Bačová

Hudba Peter Tomi


Účinkujú 

Kačka Coco  Kristína Jacková / Zanni Saffron
Káčer Šanon    Natália Klotková/ Mawillton Projekt KAČKY RAPOTAČKY 2021
zistiť viac 

Rozprávková komédia pre deti. Komický i poučný príbeh o dvoch kačkách, ktoré cez svoju nevedomosť odhaľujú pravdu o zdravom jedle, životnom štýle, ochrane prírody, o užitočnosti výdobytkoch techniky, separovaní odpadu a napokon aj o skutočných ľudských hodnotách. Interaktívna komická rozprávka je vtipná, poučná a aktuálna. Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ. Trvanie: 45 minút.


Cena predstavenia sa odvíja od počtu žiakov. 

 

AKO SA TVORÍ ROZPRÁVKA


Autorský projekt Crocus Theatre, vytvorený pre deti a mládež.


Workshop je určený žiakom I.st. ZŠ. žiaci sa v krátkej interaktívnej prednáške rýchlo zorientujú v základných teatrologických pojmoch. Vyskúšajú si jednotlivé ,,divadelné" povolania a vytvoria spoločne celý proces - Ako sa tvorí rozprávka - od autorovho nápadu v knihe, cez prepis do dramatickej formy, vytvorenie kostýmov, kulís, réžie a napokon aj hereckých výkonov či divadelnú kritiku.


Darčekom pre všetkých je aj rýchlokurz Ako získať dokonalý rečový prejav.


Cena sa odvíja od počtu žiakov.PRIAMO V DIVADLE


Workshop je určený žiakom II.st. ZŠ, stredoškolákom, ale tiež vysokoškolákom. Hlavnou témou je divadelná komunikácia a malým darčekom je ešte rýchlokurz Ako získať dokonalý rečový prejav. Obsahom workshopu je ukážka rôznych žánrov divadelných predstavení a beseda s protagonistami o príprave predstavenia, naštudovaní a následných realizáciách.


Cena sa odvíja od počtu žiakov.


KURZY PRE PEDAGÓGOV


MOJE JA V KOMUNIKÁCII

Crocus Theatre sa venuje výchove a vzdelávaniu, najmä v oblasti umenia, ale tiež komunikácie. Kurzy sú určené pre verejnosť, či už komunikačné kurzy pre pedagógov, manažérov, kde si môžu zdokonaliť svoj rečový prejav a naučiť sa správnej technike hovorenia pred ľuďmi, zbaviť sa stresu, trémy, ale i častých problémov s hlasivkami.


KOMUNIKÁCIA


Moje JA v komunikácii - workshop, kde sa dozviete nie len, ako hovoriť na verejnosti, ale tiež ako hovoriť bez stresu a trémy! Aby bola pre Vás Vaša prezentácia vždy príjemným zážitkom.

Kurz zameraný najmä na vystupovanie na verejnosti, aj na to, ako si poradiť s prípravou textu, slova a vytvoriť pútavú a skvelú interpretáciu. Diváci z Vás budú nadšení :)

Kurz môže nadväzovať na kurz Sila slova. Je to vyšší level práce so slovom a predvedením na verejnosti.


SILA SLOVA

KOMUNIKÁCIA


V kurze SILA SLOVA sa naučíte základy hlasovej a rečovej techniky. Základ pre silný a sebavedomý hlas, ktorý nemá problém s častým zachrípnutím či dokonca stratou hlasu. Aj keď tieto problémy u Vás pretrvávajú už dlhodobejšie, je možné ich upraviť, zmierniť, alebo sa ich aj celkom zbaviť práve správnym používaním hlasu.

Vyskúšate si správnu prácu s hlasom a slovom. Tiež základy vystupovania na verejnosti, aj to ako sa celkom zbaviť trémy.
Či už sa prihlásite na skupinový, alebo individuálny kurz, účastníkom sa venujeme jednotlivo, pretože každý z nás je iný a práca s našim JA si vyžaduje plné zainteresovanie sa práve na konkrétnu príčinu a jej odstránenie.

Na tento kurz nadväzuje - worskhop Moje JA v komunikácii. Po absolvovaní kurzu SILA SLOVA získavate na kurz Moje JA v komunikácii automaticky 10% zľavu.

Práca s našim JA si vyžaduje cvik. Na kurzoch Vám dáme návod ako na to, vyskúšate si to, a niekoľkokrát si veci precvičíte - veríme, že Vám to pôjde naozaj skvele. Avšak po kurze je potrebné na seba nezabúdať a neustále sa zdokonaľovať. Cvičenia, ktoré si od nás odnesiete, sú jednoduché a dajú sa precvičovať takmer kdekoľvek a kedykoľvek.