©crocART FILM Production


Crocus Theatre pôsobí ako nezávislé umelecké teleso pod vedením profesionálnych umelcov. Zaoberá sa divadelnou a filmovou kultúrou. Realizuje divadelné a filmové predstavenia pre deti a mládež, pre verejnosť i dospelého diváka pod taktovkou Divadla Crocus. Prostredníctvom ©crocART FILM Production, tvorí filmové produkcie rôznych formátov.


Baby Ježibaby

V škole Baby Jagy vyhlásia voľby o novú predsedníčku školy. Na takýto vážny post sa prihlásia dve kandidátky. Najväčšie ježibabovské rivalky. Každá má dosť voličov a súboj bude preto náročný. Prvá kandidátka obhajuje ježibabovské zákony práv a slobôd v hlavnej téme- ochrana životného prostredia. Druhá má kampaň založenú na odvaroch krásy. Komu by ste dali hlas vy? Príbeh mladých ježibáb odzrkadľuje každodenné problémy teenegerov. Sociálne siete, škola, priatelia a rivalita .. ak k tomu všetkému pridáte kúzla, naozaj môže z toho vzniknúť poriadny malér. Ako tento súboj kandidátok skončí? Nenechajte si ujsť najnovší detský filmový muzikál!


PREMIÉRA KINO ÚSMEV 28.6.2019

 

Trailer  BABY JEŽIBABY 

Produkcia Crocus Theatre   

Účinkujú 

Detský divadelný súbor Crocus Liberi    

LDO ZUŠ Spišská Nová Ves, Fabiniho 1 

Tanečníci Angel Dance Košice  

Zanni Saffron, MWAG 

a ďalší  

Réžia: Zanni Saffron 

Asistent réžie: MWAG 

Hudba: Peter Tomi 

Kamera: Migel film  

Za spoluprácu ďakujeme: Kráľovský dvor / SOŠ Gemerská Košice/  A Homeopatia / Yana klobúky a módne doplnky / Nízke náklady s.r.o.  


Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP. Projekt ďalej podporili Crocus Theatre, Nízke náklady, s.r.o.,Migel film, Stredná odborná škola, Gemerská 1 Košice, A Homeopatia, Yanaklobúky a módne doplnky. 

 

©crocART 2019 ©zannisaffron 2019 ©MAWILLTON 2019

 

CYRANO DE BERGERAC 

účinkujú Detský divadelný súbor Crocus Liberi Réžia: Zanni Saffron Produkcia: MWAG Hudba: Peter Tomi Crocus Liberi Filmový experiment 2020 Detský divadelný súbor Crocus Liberi, vytvoril filmový experiment s textom Edmonda Rostanda Cyrano de Bergerac /monológ o nose/. Súbor Crocus Liberi, realizuje umelecké projekty pre deti a mládež, kde sa tvorivým spôsobom stretávajú s autorskou, ale i klasickou slovenskou či svetovou literatúrou. So zameraním na prácu pred kamerou, na javisku, v dabingu, rozhlase, štúdiu. Crocus Liberi ako detské herecké štúdio pripravuje taktiež deti a mládež na štúdium na umeleckých školách /herectvo, film, umenie/. Projekty detského súboru sú zamerané taktiež na rozvoj kultúry a jazykového prejavu na Slovensku.

 

ROZHOVORY LIBERI

Tv Crocus pripravuje rôzne zaujímavé programy, jedným z nich je aj relácia Rozhovory Liberi, kde sa pýtajú naši herci z detského hereckého súboru tri otázky, ktoré ich najviac zaujímajú. Otázky kladú tomu, koho si vyberú z oblasti divadelného, filmového či iného umenia alebo zamerania. Cieľom relácie je okrem rôznych informácií, ktoré sa dozvedajú od respondenta, naučiť sa premýšľať nad zadaným obsahom, vytvárať vety, otázky, ako aj standupy v našich reportážach. Soňka nie je žiaden nováčik, a rozhodla sa vyspovedať rovno našu riaditeľku divadla. Pripravujeme pre Vás aj ďalšie zaujímavé formáty. Sledujte nás a dozviete sa viac :)

Tv Crocus pripravuje rôzne zaujímavé programy, jedným z nich je aj relácia Rozhovory Liberi, kde sa pýtajú naši herci z detského hereckého súboru otázky, ktoré ich najviac zaujímajú. Otázky kladú tomu, koho si vyberú z oblasti divadelného, filmového či iného umenia alebo zamerania. Cieľom relácie je okrem rôznych informácií, ktoré sa dozvedajú od respondenta, naučiť sa premýšľať nad zadaným obsahom, vytvárať vety, otázky, ako aj standupy v našich reportážach. Tentokrát vyspovedali umeleckého šéfa Divadla Crocus a pýtali sa, čo to o réžii rozprávky O čižmárovi Barnabášovi. Pripravujeme pre Vás aj ďalšie zaujímavé formáty. Sledujte nás a dozviete sa viac.


PROMO DOKUMENTY 

©crocART FILM Production pripravuje aj rôzne dokumenty menších i väčších formátov. Jedným z nich je vytvorená spolupráca s A Homeopatiou.

Viac o homeopatii https://ahomeopatia.sk/ 

Promo dokument  ©crocART FILM Production vytvorilo aj pre firmu Yana klobúky a módne doplnky. Viac na http://www.yanaklobuky.sk/

©crocART FILM Production vytvorilo ukážku z festivalu v Hiltone - Harmónia v živote, OZ Harmónia. Viac http://www.harmonia-ke.sk/


MASKA

Videoart; Experimentálne  predstavenie na námet hry Desať prikázaní podľa Hessa. 

 

VIDEOART CROCUS 2021 01 


JANA

Videoart - herečka Veronika z Crocus Liberi natočila experimentálne video na tému Jany z Arcu alebo Panny Orleánskej - JANA. Po podrobnom rozbore postavy a jej príbehu sa prostredníctvom videoartu rozhodla jej príbeh znázorniť. Videoart sa líši od klasického filmu, je založený na vizualizácii príbehu. Crocus Theatre, ako profesionálne experimentálne divadlo, sa videoartom zaoberá kvôli hereckej zložke a kvôli lepšiemu znázorneniu psychologického rozboru postáv, a to najmä pri výučbe hereckého umenia, alebo experimentálnemu spôsobu zobrazenia umeleckého diela.

 

MONOLÓG HERCOM

Herečka z Detského hereckého súboru Crocus Liberi, Natty, natočila experimentálne video Monológ k hercom. Experimentálna filmová tvorba je jednou z projektov detského súboru a veľmi veľa sa pri nej deti naučia. Okrem iného, ako môžete vidieť aj vo videu, tiež zabavia. A nie len ony, ale i my :) A to je cieľom našich projektov, zábavne sa dozvedieť všetky možné zaujímavosti z filmového i divadelného života.