LIŠIACI DOLAR A BINGO - ON LINE

O líškach sa už veľa napísalo. Spoznajte však túto jedinečnú lišiacku dvojicu a o zábavu máte postarané. Dolar - lišiak čitateľ, miluje literatúru a sníva o ceste do romantického Paríža, snaží sa prekonať svoj veľký strach, no radšej doma v bezpečí. Bingo - neodolateľný sveták, lišiak cestovateľ a dobrodruh. Nenechajte si ujsť komický muzikálový príbeh súčasného európskeho divadla z dielne Crocus Theatre.  Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ.  


Tentokrát však v projekte ON-LINE

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky 2020.
 

SPOLUPRÁCA - POĎAKOVANIA

prev next

FESTIVAL bol z dôvodu pandémie COVID-19 preložený na náhradný termín - predpokladaný termín realizácie 2021. Termín upresníme podľa situácie. 


Na festival sme teda ešte neuzavreli možnosť prihlásenia, preto ak máte záujem, napíšte nám - budeme Vás kontaktovať. 


FILM a DIVADLO  - BABY JEŽIBABY

Divadelne i filmovo spracoval detský súbor príbeh ježibáb. V škole Baby Jagy vyhlásia voľby o novú predsedníčku školy. Na takýto vážny post sa prihlásia dve kandidátky. Najväčšie ježibabovské rivalky. Každá má dosť voličov a súboj bude preto náročný. Prvá kandidátka obhajuje ježibabovské zákony práv a slobôd v hlavnej téme- ochrana životného prostredia. Druhá má kampaň založenú na odvaroch krásy. Komu by ste dali hlas vy? Príbeh mladých ježibáb odzrkadľuje každodenné problémy teenegerov. Sociálne siete, škola, priatelia a rivalita .. ak k tomu všetkému pridáte kúzla, naozaj môže z toho vzniknúť poriadny malér. Ako tento súboj kandidátok skončí? Nenechajte si ujsť najnovší detský filmový muzikál!PREMIÉRA KINO ÚSMEV 28.6.2019účinkujú 

Detský divadelný súbor Crocus Liberi  

LDO ZUŠ Spišská Nová Ves, Fabiniho 1 

Angel Dance Košice  

Zanni Saffron, Mawillton a ďalší  

Réžia: Zanni Saffron 

Asistent réžie: Mawillton

Hudba: Peter Tomi 

Kamera: Migel film  


Za spoluprácu ďakujeme: Kráľovský dvor / SOŠ Gemerská Košice / A Homeopatia/  Yana klobúky a módne doplnky / Nízke náklady s.r.o. 


Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP 2019.


Projekt ďalej podporili: Crocus Theatre, Nízke náklady, s.r.o.,Migel film, Stredná odborná škola, Gemerská 1 Košice, A Homeopatia, Yana klobúky a módne doplnky.

 

O ČIŽMÁROVI BARNABÁŠOVI

Muzikálová rozprávka O čižmárovi Barnabášovi, má prvky klasickej rozprávky s ľudovými motívmi. Veselé piesne sprevádzajú celý príbeh o tom, ako  chcel otec Barnabáš pre svoju dcéru ženícha zohnať aj ho obuvníckemu remeslu priučiť. Čo sa však stane, ak si miesto dcéry, líška príde po veno? Rozprávka aj o tom, aké je dôležité hovoriť pravdu, dôverovať si a tak sa spoločne všetko hravo zvládne. Dokonca sa zamyslíme nad dôležitosťou remesiel a možno aj nad svojim budúcim povolaním.


Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky 2018


BEZ ENERGIÍ

Happening

Bez energií - v prvej časti sme oživili režijné majstrovstvo Jozefa Adamoviča, ktorý výnimočným spôsobom ovplyvnil slovenské herecké umenie. Predstavenie, často hrávané ako site specific , sme uviedli prvýkrát v priestore našej divadelnej sály.  

Pokrstili sme našu prvú muzikálovú rozprávku Žabiak žofre, odovzdali ďakovné listy OZ ArtZone, ktoré sa stalo krstým rodičom, Bibiáne Bačovej, našej choreografke a Petrovi Tomimu, skladateľovi piesní.  

Vyvrcholením nášho happeningového večera, bolo slávnostné zatváranie našej prvej divadelnej sály, ktoré sme sa rozhodli skončiť absurditou. Sme prvé divadlo v histórii, ktoré počas jedného večera otvorilo a zároveň zatvorilo svoju divadelnú sálu. Je to absurdné? To určite. Presne tak, ako situácia, v ktorej sme sa ocitli.  

A nenapadlo nám nič lepšie a príjemnejšie, ako sa s Vami o túto našu i skutočnú absurditu podeliť a zapojiť Vás tak do happeningu, aby ste mohli byť tiež svedkami prestrihnutia divadelnej opony. Ďakujeme za Vašu priazeň a podporu. Ďakujeme, že ste prišli.


AKO SA TVORÍ ROZPRÁVKA

Autorský projekt Crocus Theatre, vytvorený pre deti a mládež.

Workshop je určený žiakom I.st. ZŠ. žiaci sa v krátkej interaktívnej prednáške rýchlo zorientujú v základných teatrologických pojmoch. Vyskúšajú si jednotlivé ,,divadelné" povolania a vytvoria spoločne celý proces - Ako sa tvorí rozprávka - od autorovho nápadu v knihe, cez prepis do dramatickej formy, vytvorenie kostýmov, kulís, réžie a napokon aj hereckých výkonov či divadelnú kritiku. 


Darčekom pre všetkých je aj rýchlokurz Ako získať dokonalý rečový prejav.

 

PRIAMO V DIVADLE

Workshop je určený žiakom II.st. ZŠ, stredoškolákom, ale tiež vysokoškolákom. Hlavnou témou je divadelná komunikácia a malým darčekom je ešte rýchlokurz Ako získať dokonalý rečový prejav.