Čižmy pána Barnabáša 

NOVINKA PREMIÉRA 2023


Muzikálová rozprávka O čižmárovi Barnabášovi, má prvky klasickej rozprávky s ľudovými motívmi. Veselé piesne sprevádzajú celý príbeh o tom, ako  chcel otec Barnabáš pre svoju dcéru ženícha zohnať aj ho obuvníckemu remeslu priučiť. Čo sa však stane, ak si miesto dcéry, líška príde po veno? Rozprávka aj o tom, aké je dôležité hovoriť pravdu, dôverovať si a tak sa spoločne všetko hravo zvládne. Dokonca sa zamyslíme nad dôležitosťou remesiel a možno aj nad svojim budúcim povolaním.


AUTORSKÝ TÍM


Autor Zanni Saffron

Réžia Zanni Saffron, William Saffron

Dramaturgia William Saffron

Choreografia Bibiána Bačová

Hudba Peter Tomi


Účinkujú

Barnabáš William Saffron

Klárika Kristína Jacková

Líška Zanni Saffron


Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore Nadácie SPP 2023


GEPARDIE SPEVÁČKY 

 

Hudobná rozprávka z prostredia africkej savany vás zaujme svojím pútavým príbehom a skvelými piesňami. Najrýchlejšie zvieratá na svete, majú v našom príbehu aj obrovský vzťah k hudbe, spevu a tancu. Ak sa chcete pridať na gepardiu cestu okolo sveta, spoznať zaujímavé krajiny i tradície, neváhajte a poďte s Bejby a Dolly, ich novovzniknutou kapelou ,,Gepardie speváčky" na svetové turné!


AUTORSKÝ TÍM

Autor Zanni Saffron

Réžia Zanni Saffron, William Saffron

Dramaturgia William Saffron

Choreografia Bibiána Bačová/ Zanni Saffron

Hudba Peter Tomi

Účinkujú

Gepard Babetta  Kristína Jacková
Gepard Dolly        Zanni Saffron


Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP 2022AKADEMICKÝ PREŠOV


KONJA a Crocus Theatre

Workshop Pohybové divadlo KONJA a Crocus Theatre Akademický Prešov 2021

Spolupráca so študentkami Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach. V réžii Zanni Saffron sa uskutočnil workshop pohybového divadla, kde sme mohli vidieť ukážku z hereckých techník, ktoré na hodinách herectva vyučoval práve Jozef Adamovič. V predstavení Odkaz vidíme elementárne cvičenia z francúzskej hereckej školy J.L.Barraulta, Mejerchoľdovu Biomechaniku, či metódu Lee Strasberga, predstavujúceho americkú hereckú školu.


 

OCENENIE AP 2021

Cena Divadlu Crocus a Andrei Šafran vo workshope Medzi improvizáciou a komplexným divadelným tvarom za tvorivé nadväzovanie na podnety z pedagogiky herectva K.S.Stanislavského, ktoré využíval v umeleckej didaktike Jozef Adamovič.


Miniatúrne tragédie AP2021

Herečka Zanni Saffron je pravidelnou účastníčkou Akademického Prešova už od roku 2013. Je predstaviteľkou psychologického herectva, zo hereckej školy Jozefa Adamoviča. Mali sme ju možnosť vidieť vo viacerých hrách. Posledné roky nám ponúkla okrem vlastných hereckých stvárnení aj workshopy o hereckých technikách, či už súboru vlastného divadla alebo prácu s rôznymi hereckými skupinami. V tomto roku prepojila svoju monodrámu, v réžii Jozefa Adamoviča s workshopom pohybového divadla, ktorý vedie (tak ako aj svoju pedagogickú činnosť) v intenciách Adamovičovej hereckej školy. Spája tak viacero hereckých techník, od francúzskej hereckej školy J.L. Barraulta, cez Stanislavského a Mejerchoľda - Biomechaniku, cez metódu americkej školy Lee Strasberga. Okrem predstavení sa uskutočnila aj beseda s protagonistkou, diskusiu viedol prof. PhDr. Karol Horák, CSc.


S profesorom Karolom Horákom spolupracujeme od roku 2013 na rôznych umeleckých projektoch v rámci  Akademického Prešova (Celoslovenský divadelný festival vysokoškolákov https://ff.unipo.sk/ap/), ale aj mimo neho. Sme veľmi radi, že sa nám vytvorila takáto možnosť, byť súčasťou kreatívnych postupov a tvorivých nápadov profesora Horáka. Z mnohých divadelných produkcií môžeme spomenúť experiment Site specific - Medea v réžii Jozefa Adamoviča, hraný v Ústave na výkon väzby, alebo v OC Max Prešov, v obchodnom priestore na prenájom a ďalšie uvádzania v podobných nedivadelných priestoroch, či text Karola Horáka - Gasterbeiterka, vytvorený ako multimediálne divadlo a mnoho ďalších. Práve tieto produkcie sú priamym dôkazom, ako sa vytvára divadelná komunikácia, ako fungujú rôzne herecké techniky a postupy v praxi, ako je divadlo stále živé a aktuálne, schopné reflektovať život ako taký. 

Ďakujeme za mnohé skúsenosti a podnetnú spoluprácu a zároveň blahoželáme k oceneniu. https://divadlocrocus.sk/projekty1 


článok Prešovská univerzita: https://www.unipo.sk/aktuality/39288/?fbclid=IwAR31R-F5S0jIJ54aUPqqaI63LUySxZkc8uktLuOAUdfci3Jm5O2a1...

zdroj video: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15296/276141


LIŠIACI DOLAR A BINGO - ON LINE

O líškach sa už veľa napísalo. Spoznajte však túto jedinečnú lišiacku dvojicu a o zábavu máte postarané. Dolar - lišiak čitateľ, miluje literatúru a sníva o ceste do romantického Paríža, snaží sa prekonať svoj veľký strach, no radšej doma v bezpečí. Bingo - neodolateľný sveták, lišiak cestovateľ a dobrodruh. Nenechajte si ujsť komický muzikálový príbeh súčasného európskeho divadla z dielne Crocus Theatre.  Vhodná pre MŠ a I.st. ZŠ.  


Tentokrát však v projekte ON-LINE

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky 2020.
 

SPOLUPRÁCA - POĎAKOVANIA

prev next

FESTIVAL bol z dôvodu pandémie COVID-19 preložený na náhradný termín. Termín upresníme podľa situácie. 


Na festival sme teda ešte neuzavreli možnosť prihlásenia, preto ak máte záujem, napíšte nám - budeme Vás kontaktovať. 


FILM a DIVADLO  - BABY JEŽIBABY

Divadelne i filmovo spracoval detský súbor príbeh ježibáb. V škole Baby Jagy vyhlásia voľby o novú predsedníčku školy. Na takýto vážny post sa prihlásia dve kandidátky. Najväčšie ježibabovské rivalky. Každá má dosť voličov a súboj bude preto náročný. Prvá kandidátka obhajuje ježibabovské zákony práv a slobôd v hlavnej téme- ochrana životného prostredia. Druhá má kampaň založenú na odvaroch krásy. Komu by ste dali hlas vy? Príbeh mladých ježibáb odzrkadľuje každodenné problémy teenegerov. Sociálne siete, škola, priatelia a rivalita .. ak k tomu všetkému pridáte kúzla, naozaj môže z toho vzniknúť poriadny malér. Ako tento súboj kandidátok skončí? Nenechajte si ujsť najnovší detský filmový muzikál!PREMIÉRA KINO ÚSMEV 28.6.2019účinkujú 

Detský divadelný súbor Crocus Liberi  

LDO ZUŠ Spišská Nová Ves, Fabiniho 1 

Angel Dance Košice  

Zanni Saffron, William Saffron a ďalší  

Réžia: Zanni Saffron 

Asistent réžie: William Saffron

Hudba: Peter Tomi 

Kamera: Migel film  


Za spoluprácu ďakujeme: Kráľovský dvor / SOŠ Gemerská Košice / A Homeopatia/  Yana klobúky a módne doplnky / Nízke náklady s.r.o. 


Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP 2019.


Projekt ďalej podporili: Crocus Theatre, Nízke náklady, s.r.o.,Migel film, Stredná odborná škola, Gemerská 1 Košice, A Homeopatia, Yana klobúky a módne doplnky.

 

O ČIŽMÁROVI BARNABÁŠOVI

Muzikálová rozprávka O čižmárovi Barnabášovi, má prvky klasickej rozprávky s ľudovými motívmi. Veselé piesne sprevádzajú celý príbeh o tom, ako  chcel otec Barnabáš pre svoju dcéru ženícha zohnať aj ho obuvníckemu remeslu priučiť. Čo sa však stane, ak si miesto dcéry, líška príde po veno? Rozprávka aj o tom, aké je dôležité hovoriť pravdu, dôverovať si a tak sa spoločne všetko hravo zvládne. Dokonca sa zamyslíme nad dôležitosťou remesiel a možno aj nad svojim budúcim povolaním. Projekt bol realizovaný v roku 2018/2019.


Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


BEZ ENERGIÍ

Happening

Bez energií - v prvej časti sme oživili režijné majstrovstvo Jozefa Adamoviča, ktorý výnimočným spôsobom ovplyvnil slovenské herecké umenie. Predstavenie, často hrávané ako site specific , sme uviedli prvýkrát v priestore našej divadelnej sály.  

Pokrstili sme našu prvú muzikálovú rozprávku Žabiak žofre, odovzdali ďakovné listy OZ ArtZone, ktoré sa stalo krstým rodičom, Bibiáne Bačovej, našej choreografke a Petrovi Tomimu, skladateľovi piesní.  

Vyvrcholením nášho happeningového večera, bolo slávnostné zatváranie našej prvej divadelnej sály, ktoré sme sa rozhodli skončiť absurditou. Sme prvé divadlo v histórii, ktoré počas jedného večera otvorilo a zároveň zatvorilo svoju divadelnú sálu. Je to absurdné? To určite. Presne tak, ako situácia, v ktorej sme sa ocitli.  

A nenapadlo nám nič lepšie a príjemnejšie, ako sa s Vami o túto našu i skutočnú absurditu podeliť a zapojiť Vás tak do happeningu, aby ste mohli byť tiež svedkami prestrihnutia divadelnej opony. Ďakujeme za Vašu priazeň a podporu. Ďakujeme, že ste prišli.


AKO SA TVORÍ ROZPRÁVKA

Autorský projekt Crocus Theatre, vytvorený pre deti a mládež.

Workshop je určený žiakom I.st. ZŠ. žiaci sa v krátkej interaktívnej prednáške rýchlo zorientujú v základných teatrologických pojmoch. Vyskúšajú si jednotlivé ,,divadelné" povolania a vytvoria spoločne celý proces - Ako sa tvorí rozprávka - od autorovho nápadu v knihe, cez prepis do dramatickej formy, vytvorenie kostýmov, kulís, réžie a napokon aj hereckých výkonov či divadelnú kritiku. 


Darčekom pre všetkých je aj rýchlokurz Ako získať dokonalý rečový prejav.

 

PRIAMO V DIVADLE

Workshop je určený žiakom II.st. ZŠ, stredoškolákom, ale tiež vysokoškolákom. Hlavnou témou je divadelná komunikácia a malým darčekom je ešte rýchlokurz Ako získať dokonalý rečový prejav.

 

KONTAKT:
PaedDr. Andrea Šafran, DiS.art.    0908 981 679
Mgr. Mário William Anton Šafran, DiS.art., 0948 488 073