NOVINKA 

Projekt Detský priateľ divadla 2023/2024 KE PO

V tomto zaujímavom projekte sa deti môžu naplno kreatívne vyžiť. Napriek tomu, že nenavštevujú naše herecké štúdio, alebo ho nenavštevujú pravidelne, zúčastňujú sa filmovaní, nahrávaní, divadelných predstavení a rôznych ďalších umeleckých projektov. Chceli by ste o tomto projekte vedieť viac? Napíšte nám alebo zavolajte :

Prihláška DPD 20232024 Košice HERECTVO.pdf

Detské herecké štúdiá - CROCUS LIBERI 

v Košiciach a v Prešove

Nová spolupráca SZUŠ ELBA PREŠOV- DIVADLO CROCUS

a jeho detské herecké štúdio CROCUS LIBERI


Súkromná základná umelecká škola – ELBA je plnohodnotná základná umelecká škola, ktorá žiakom v popoludňajších hodinách poskytuje umeleckú výchovu a vzdelávanie podľa školského vzdelávacieho programu Radosť z pohľadu v troch odboroch – výtvarnom, tanečnom a hudobnom odbore pre žiakov základnej školy do veku 25 rokov a pre deti pred plnením povinnej školskej dochádzky. Vyučovanie sa realizuje v budove na Smetanovej ulici č. 2 a v jednotlivých elokovaných pracoviskách, ktoré sú spomenuté v časti Základné identifikačné údaje.


K silným stránkam školy patria:

  • individuálny prístup k žiakom
  • kvalitné vzdelávanie v jednotlivých odboroch
  • úzka spolupráca s rodičmi a priateľmi školy
  • výborné materiálno-technické vybavenie


Krédom školy je: „Humánny prístup a kvalita flexibilného vzdelávania je základom úspešného uplatnenia absolventov“ a mali by dominovať v každodennom živote školy.

Od augusta 2023 sme vytvorili jedinečnú spoluprácu so Súkromnou základnou umeleckou školou ELBA v Prešove, a preto sa deti zo SZUŠ môžu tešiť na zaujímavé umelecké projekty spolu s divadelníkmi. Spolupráca bude naozaj rozmanitá, avšak v provom rade sa prepoja projekty SZUŠ v literárno-dramatickom odbore a Divadle Crocus - Crocus Liberi - detské herecké štúdio.


To si nenechajte ujsť!


Pre tých, ktorí nestihli prihlásenie do SZUŠ do 15.9.2023, máme možnosť prihlásiť sa k nám do Hereckého štúdia CROCUS LIBERI - cez prihlášku:
Prihláška LIBERI 2023 BAJKALSKA 20232024.pdf

Vítame aj nových členov. Prihlasovanie na SZUŠ ELBA ukončené 15.9.2023 - prihlásení do SZUŠ ELBA uhrádzajú školné na SZUŠ. )


Pedagóg: Bc. Mário William Anton Šafran, DiS.art.

 

Prihláška LIBERI 20232024 Košice HERECTVO.pdf

Detské herecké a spevácke štúdio 

 CROCUS LIBERI KOŠICE

Prebieha prihlasovanie nových členov do Detského divadelného a speváckeho súboru CROCUS LIBERI Košice. Deti  vo veku od 3 - 15 rokov budú pripravovať umelecké produkcie (divadlo, film, rozhlas, média) a zapájať sa do umeleckých projektov profesionálneho Divadla Crocus. Členovia štúdia Crocus Liberi, tak majú možnosť byť súčasťou umeleckých profesionálnych projektov menších i väčších formátov a spoznávať čo všetko so sebou prináša práca herca, speváka či tanečníka. Vytvárajú predstavenia (divadelné i filmové), zúčastňujú sa rôznych workshopov, festivalov či sústredení, pracujú s umelcami pôsobiacimi v slovenských či zahraničných profesionálnych súboroch. Hlavnou myšlienkou je viesť deti a mládež k hereckému umeniu a kultúre. Projekty detského súboru sú zamerané taktiež na rozvoj kultúry a jazykového prejavu na Slovensku.

Streda 17:00 - 19:00

Vedúci súboru:

Bc. Mário William Anton Šafran DiS.art. , Kristína Jacková DiS. art.

Výmenník Obrody 2 Košice


Detský súbor CROCUS LIBERI vznikol v roku 2018 

v Košiciach Detský herecký súbor sme otvorili v Crocus Theatre v roku 2018, s názvom Crocus Liberi so sídlom na Hlavnej 21 v Košiciach. Hlavnou myšlienkou je viesť deti a mládež k hereckému umeniu a kultúre. Od vtedy už tento súbor realizoval množstvo projektov, od divadelných predstavení, po úspešné prezentovanie na celoslovenských festivaloch, či filmovanie a kinopremiéry. Členovia súboru získavajú rôzne ocenenia a  profesionálne skúsenosti. Úspešne vykonávajú príjimačky na školách umeleckého zamerania. 


Akademický Prešov - Crocus Liberi 

ako hosť na vysokoškolskom divadelnom festivale /53.ročník/


 
 

Projekt POPOKATEPETL

,,Detský divadelný súbor Crocus Liberi sa Vám predstaví s rôznymi hereckými cvičeniami v predstavení POPOKATEPETL. Začneme hlasovou a dychovou rozcvičkou. Aby nás bolo lepšie počuť a vedeli sme správne dýchať....       Ďalšie sú artikulačné cvičenia, aby nás bolo dobre rozumieť. Počuť a rozumieť je prvé herecké pravidlo podľa francúzskej hereckej školy Jeana Louisa Barraulta. Nie je to ani pravidlo, ale tá najnepatrnejšia slušnosť! ...

StandUP – A dovoľte krátku reportáž: V týchto krásnych priestoroch sa Vám predstavia herci z detského divadelného súboru Crocus Liberi s kreatívnym cvičením Stoličkou na dva spôsoby. Cvičenie je dobré na rozvíjanie hereckej predstavivosti a prácu s rekvizitou. A slovo už odovzdávam späť do štúdia. ... 

Zaujímavým cvičením sú Afekty a zrkadlo. Veľmi jednoducho: bez toho, aby sa herci dohovorili, musia naraz vykríknuť. Je to užitočné, pre vnímanie partnera na javisku. Pri zrkadle zas ide o presné opakovanie. Zlepšujeme si tak svoje pozorovacie schopnosti. ....  Spoločná etuda. Je dobrá pre rozvíjanie všetkých zmyslov. Zásadne – BEZ REKVIZÍT! Ide o tréning s imaginárnym priestorom. ...  Cvičenie na sústredenie. Po hereckom talente, hneď ďalšia dôležitá schopnosť, ktorá sa dá našťastie trénovať.....  Javiskový pohyb. Nie je to žiaden tanec, ani pantomíma. Je to nácvik nášho prirodzeného pohybu na scéne. Odvíja sa od prítomného času postavy. Ale trénovať ho môžeme prostredníctvom Mejerchoľdovej Biomechaniky. Napríklad hod kameňom. Či sfúknutie sviečky. Základom je odvratný pohyb. Najprv je nádych až potom výdych. Herci ukážte nám, čo tým myslím. ...     Herec by mal byť vždy v dobrej kondícii. Aj keď o to pri tomto cvičení nejde, kondičku to určite podporí. Cvičenie na sústredenie a ovládanie hlasu a dýchania. Švihadlo. ....  Naše predstavenie POPOKATEPETL sa týmto cvičením končí. Veríme, že sme Vás pobavili, že ste sa niečo nové naučili a možno sme aj niektorých inšpirovali, aby sa venovali tomuto náročnému a peknému druhu umenia. ....  Herectvo je premena. Jedine tu, má pretvarovanie aký, taký zmysel." moderátor Riško


HALLOWEENSKY POCHOD

Crocus Liberi si obľúbilo novú tradíciu, každoročne zrealizovať Halloweensky pochod, vždy s rôznymi zaujímavými podujatiami pre verejnosť, pre každého, kto sa rád zabáva :)

V roku 2018 Crocus Liberi vytvorilo krátky divadelný happening pre deti, ktoré boli pozvané na predstavenie Divadla Crocus O čižmárovi Barnabášovi. Následne sa do masiek a kostýmov poprezliekali aj deti, ktoré prišli špeciálne na túto akciu a spoločne sa všetci vybrali na halloweensky pochod po Hlavnej ulici v Košiciach :) Bola to zábava a nechýbala ani súťaž o najlepšie halloweensku masku. 
V roku 2019 zavítali herci z Liberi do Kasární Kulturpark, aby v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice pripravili pre deti Halloweenske predstavenie a rôzne zábavné súťaže. A keď sa zotmelo, zobrali si lampáše a baterky a halloweensky pochod mohol začať po celom Kulturparku :)

 

Crocus Liberi v nahrávacom štúdiu

nahrávanie piesní do FILMU BABY JEŽIBABY

Divadelne i filmovo spracoval detský súbor príbeh ježibáb. Aby muzikálový film vyzeral ako sa patrí, aj mladí herci z hereckého štúdia Crocus Liberi sa museli čo to poučiť pred nahrávaním a pri realizácii sa pokúsiť o čo najlepší spevácky výkon :) 


V škole Baby Jagy vyhlásia voľby o novú predsedníčku školy. Na takýto vážny post sa prihlásia dve kandidátky. Najväčšie ježibabovské rivalky. Každá má dosť voličov a súboj bude preto náročný. Prvá kandidátka obhajuje ježibabovské zákony práv a slobôd v hlavnej téme- ochrana životného prostredia. Druhá má kampaň založenú na odvaroch krásy. Komu by ste dali hlas vy? Príbeh mladých ježibáb odzrkadľuje každodenné problémy teenegerov. Sociálne siete, škola, priatelia a rivalita .. ak k tomu všetkému pridáte kúzla, naozaj môže z toho vzniknúť poriadny malér. Ako tento súboj kandidátok skončí? Nenechajte si ujsť najnovší detský filmový muzikál!


Produkcia Crocus Theatre  

Účinkujú

Detský divadelný súbor Crocus Liberi    

LDO ZUŠ Spišská Nová Ves, Fabiniho 1

Tanečníci Angel Dance Košice  

Zanni Saffron, William Saffron

a ďalší  

Réžia: Zanni Saffron

Asistent réžie: William Saffron

Hudba: Peter Tomi

Kamera: Migel film  

Za spoluprácu ďakujeme: Kráľovský dvor / SOŠ Gemerská Košice/ A Homeopatia / Yana klobúky a módne doplnky / Nízke náklady s.r.o.  


Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP. Projekt ďalej podporili Crocus Theatre, Nízke náklady, s.r.o.,Migel film, Stredná odborná škola, Gemerská 1 Košice, A Homeopatia, Yanaklobúky a módne doplnky.

 

©crocART 2019 ©zannisaffron 2019 ©MAWILLTON 2019

Filmová ukážka BABY JEŽIBABY aj dokument 

Rozhovor pre RTVS Baby Ježibaby Zanni Saffron a herci Crocus Liberi


 
 

Crocus Liberi je súbor pri profesionálnom Divadle Crocus

Crocus Liberi má za cieľ pôsobiť ako detské umelecké teleso popri divadle, a teda mladých hercov podporovať, ale tiež pripravovať aj na profesionálnu umeleckú kariéru. Herci z Crocus Liberi preto často spolupracujú s ľuďmi z praxe, režisérmi, choreografmi a pod. Pravidelne tento detský herecký súbor pripravuje podujatia pre deti a mládež. Ide nie len o divadelné a filmové diela, ale aj o umelecko-vzdelávacie aktivity určené pre školy, ktoré majú za úlohu podporiť záujem o umenie u mladých ľudí. 


Cyrano de Bergerac Experiment

Réžia: Zanni Saffron 

Produkcia: William Saffron

Hudba: Peter Tomi  


Crocus Liberi Filmový experiment 2020 Detský divadelný súbor Crocus Liberi, vytvoril filmový experiment s textom Edmonda Rostanda Cyrano de Bergerac /monológ o nose/. Súbor Crocus Liberi, realizuje umelecké projekty pre deti a mládež, kde sa tvorivým spôsobom stretávajú s autorskou, ale i klasickou slovenskou či svetovou literatúrou. So zameraním na prácu pred kamerou, na javisku, v dabingu, rozhlase, štúdiu. Crocus Liberi ako detské herecké štúdio pripravuje taktiež deti a mládež na štúdium na umeleckých školách /herectvo, film, umenie/. Projekty detského súboru sú zamerané taktiež na rozvoj kultúry a jazykového prejavu na Slovensku.

 

Galéria